Wesołek – 23 kwietnia 2016

1 maja 2016

Wesołek – 23 kwietnia 2016

wesolek

Dnia 23.04.2016 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu odbył się tegoroczny Festiwal Kultury Zuchowej „Wesołek”. Tym razem naszymi reprezentantami była 1 JGZ „Pszczółki” oraz 3 JGZ „Śmieszki”. Hasłem naszego Festiwalu było:  Zuchowe podróżowanie – „Kierunek Azja”. Trzykrotnym uderzeniem w gong i rozsypaniem ziaren szczęśliwej fasoli, Ewasan i Dominikasan, oficjalnie rozpoczęły festiwal. Scena była do dyspozycji zuchów, które śpiewały „tradycyjne piosenki”, tańczyły „azjatycki taniec”, prezentowały własnoręcznie wykonane, w „kolorze Orientu”, majsterki. Występy przeplatane były pląsami, zabawami, pokazami, a tuż po ich zakończeniu krótką grą terenową.

Specjalnymi gośćmi „Wesołka” byli członkowie Shinjokan Dojo sekcja Shinkendo – Zabrze – Katowice. Uświetnili festiwal emocjonującym pokazem Shinkendo, czyli sztuki walki japońskim mieczem. Największe wrażenie wywarło na zuchach (i kadrze też) precyzyjne cięcie ostrym mieczem katana – namoczonych mat ryżowych. Tuż po zakończonym pokazie trenerzy i członkowie dojo otrzymali gromkie brawa i zuchowe okrzyki. Inny rodzaj wschodniej sztuki walki poznały zuchy oglądając odcinek filmu animowanego „Kung Fu Panda legenda o niezwykłości”.

Nasze gromady sporo się napracowały, a efekty ich pracy odzwierciedliły wyniki Festiwalu. I tak: w kategorii piosenka wyróżnienie otrzymała 3 JGZ „Śmieszki”, natomiast 1 JGZ „Pszczółki” zajęła II miejsce w kategorii majsterka. Dodatkowo Jury postanowiło wyłonić sceniczne osobowości, tu wyróżniony został zuch Krzysztof Bochenek z 3 JGZ „Śmieszki”. Serdecznie gratulujemy!