VIII Gala Mistrzów Harcerstwa

Aktualny regulamin Komisji Stopni Instruktorskich już dostępny!
21 marca 2017
Ostatnie 5 dni zgłoszeń na warsztaty instruktorskie hufca!
26 marca 2017
Pokaż wszystkie

VIII Gala Mistrzów Harcerstwa

17 marca w Domu Kultury Bogucice – Zawodzie odbyła się kolejna edycja Gali Mistrzów Harcerstwa organizowana przez Komendę Chorągwi Śląskiej,
uroczystość , podczas której wyróżnieni zostają instruktorzy Chorągwi Śląskiej ZHP statuetką „Mistrza Harcerstwa” za miniony rok kalendarzowy.

W 4 spośród 11 kategorii, nominowani do nagrody zostali instruktorzy naszego Hufca.

  • „Złoty Senior” druhna pwd. Jolanta GUJA – Członkini Komisji Historycznej Hufca, reprezentantka HKS nr 1 w Jaworznie im. hm. Stefana Dwornickiego,
  • „Twórczy programowiec – specjalista” – phm. Marta Mazur – zastępczyni komendantki hufca ds. programowych,
  • „Strażnik prawa” – hm. Renata Głowacka – Radko – przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Hufca,
  • „Bądź widoczny” – phm. Radosław Kałuża – drużynowy 13 JGZ „Szczwane Szopy”.

Sama nominacja jest ogromnym wyróżnieniem, dostrzeżeniem działań instruktorskich w danym obszarze. Jesteśmy dumni ze wszystkich nominowanych instruktorów, a szczególne gratulacje składamy druhnom – hm. Renacie Głowackiej – Radko i phm. Marcie Mazur, które otrzymały Statuetkę i miano Mistrza w obszarze swoich działań. Życzymy dalszych sukcesów i nieustannego rozwoju instruktorskiego druhnom i pozostałym instruktorom, których działania zostały dostrzeżone w minionym roku.

Podczas Gali wręczone zostały też Listy Pochwalne Naczelniczki ZHP drużynowym, których postawa i zaangażowanie w wychowanie swoich podopiecznych jest godne podziwu i naśladowania. Miło nam poinformować, że w grupie najlepszych drużynowych Chorągwi Śląskiej znaleźli się nasi instruktorzy – pwd. Jadwiga Sułek – Biś – drużynowa 1 JGZ Pszczółki, pwd. Katarzyna Maj – drużynowa 26 JDH Impessa i phm. Radosław Kałuża – drużynowy 13 GJGZ Szczwane Szopy. Serdecznie gratulujemy!

hm. Kinga Jędrzejek