Uroczystości w Szczakowej

Inauguracja sezonu nawigacyjnego
22 kwietnia 2018

Uroczystości w Szczakowej

Dziś – 22 kwietnia o godz. 9.30  w Szczakowej uczczono pamięć zamordowanych przez gestapo w 1942 i 1944 roku kolejarzy. Wartę przy pomniku pełnili harcerze IV Żółtego Szczepu Harcerskiego – Paulina Stawicka i Szymon Gurbała. Seniorzy ze Szczakowej, licznie uczestniczący w uroczystościach złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym tragiczne wydarzenia i wzięli udział w Mszy Świętej w kościele pw. Św. Elżbiety Węgierskiej a w intencji zamordowanych kolejarzy.

Relacja z tego wydarzenia znajduje się tutaj.

Serdecznie dziękuję za obecność i udział w kolejnych uroczystościach wpisujących w miejskie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.