Spotkanie Seniorów „Na Granicy”

Rajd Górski 2016 im. hm. Stefana Dwornickiego
10 października 2016
22 października 2016

Spotkanie Seniorów „Na Granicy”

2016-10-21_09-45-12-198183_1000x20 października 2016 o godz. 16.00 odbyła się uroczysta wieczornica, w której wzięły udział 94 osoby, w tym zaproszeni goście: Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna Pan Tadeusz Kaczmarek, Komendantka Śląskiej Chorągwi ZHP hm. Anna Peterko, hm. Andrzej Lichota – skarbnik Śląskiej Chorągwi ZHP, przedstawiciele HKS nr 2 w Jaworznie Szczakowej, przedstawiciele Komendy Hufca Jaworzno i przyjaciele zza Przemszy –  48 seniorów z HKS „Korzenie” z Ostrowa Górniczego w Sosnowcu.

Niezwykłe spotkanie przepełnione wspólnym śpiewem, programem artystycznym przygotowanym przez Zespół Ludowy Dąbrowianki i członków „Korzeni” mogło się odbyć dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu Aktywizacji Społecznej Osób Starszych, ASOS 2014-2020 oraz Projektu Z Przeszłości w Przyszłość – Wzmocnienie Roli Seniorów w działaniach ZHP i środkom zgromadzonym z 1%.

Projekt  spotkania opracowała druhna pwd. Jolanta Guja po zatwierdzeniu przez Kwaterę Główną ZHP w Jaworznie, a zrealizował z ogromnym sukcesem Harcerski Krąg Seniorów nr 1 im. hm. Stefana Dwornickiego w Jaworznie.

Serdecznie gratuluję pięknej organizacji spotkania i dziękuję Komendantce Kręgu phm. Sylwestrze Bogusz za zaproszenie, życząc wielu tak pięknych spotkań w gronie harcerskich przyjaciół i ufając, że będę mogła w nich uczestniczyć.